משרביטו של מאסטרו דגול - ג'יימס קונלון

יום חמישי 12.7, יום שישי 13.7


הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, תל אביב

כיתת אמן

יום שישי, 13.7 13:30

לרכישת כרטיסים

אנו גאים לארח השנה את המאסטרו ג׳יימס קונלון, המנהל המוסיקלי של האופרה של לוס אנג׳לס, בית האופרה של טורינו ומנהל פסטיבל רביניה. הקהל מוזמן לראות, להקשיב וללמוד כיצד אחד המנצחים החשובים והמובילים כיום עובד עם זמרים צעירים בכל הקשור לשפה, סגנון והתנהגות בימתית. בואו לגלות את הסוד של האיכויות המקצועיות אותן מחפש מנצח בעבודתו עם זמרים

את כיתת האמן הזאת לא תרצו לפספס !


קולות נשכחים - שיחה מוסיקלית

יום חמישי, 12.7 19:30

הכניסה חופשית בהרשמה מראש

להרשמה

מאסטרו גיימס קונלון, המנהל המוסיקלי של האופרה של לוס אנג'לס, יחלוק וישוחח על ניסיונו כסנגור וכמבצע של מוסיקה שהולחנה על ידי יוצרים ודוכאה בתקופת השלטון הנאצי באירופה.


ג׳יימס קונלון, הינו אחד המנצחים המוערכים והרב- גוניים בתחומו, עם רפרטואר עשיר של מוסיקה סימפוניות , מקהלה ואופרה. מאז הופעת הבכורה שלו ב- 1974 כמנצח בפילהרמונית של ניו יורק, קונלון ניצח עם מיטב התזמורות בארה"ב ובאירופה ונחשב כאמן דגול בתחום המוסיקה הקלאסית ובפרשנותו ליצירות.
מאסטרו קונלון מכהן כמנהל המוסיקלי של האופרה של לוס אנג'לס ומנצח ראשי בתזמורת הסימפונית של טורינו איטליה. מנהל המוסיקלי של פסטיבל רביניה ובעבר מנהל האופרה של קלן, והפילהרמונית של רוטרדם. קונלון ניצח באופרה הלאומית של פריז, המטרופוליטן אופרה, לה סקאלה, סטאטאופרה בוינה, האופרה המלכותית בקובנט גארדן ועוד.
בתפקידו הנוכחי כמנהל מוסיקלי באופרה של לוס אנג'לס קונלון הוביל את מספר המופעים הרב ביותר בכל ההסטוריה של בית האופרה עם יותר מ-50 אופרות שונות ו-20 מלחינים.
אחד הפרוייקטים שקונלון מעורב בהם באירופה ובראה"ב הינו חשיפת הקולות של מלחינים יהודים שיצירותיהם דוכאו בתקופת השלטון הנאצי. קונלון הקים קרן שמטרתה חינוך ומודעות בנושא זה וכן העלאת אופרות של המלחינים.
קונלון עטור תארי כבוד על הישגיו המרשימים לאורך הקריירה האמנותית שלו ביניהם לגיון הכבוד, העיטור הגבוה ביותר הקיים בצרפת, שהוענק לו בשנת 2002 על ידי הנשיא דאז ז'אק שיראק.