העמותה הישראלית לאמנויות האופרה החלה את דרכה בשנת 1987 על ידי גרעין של אוהבי אופרה נלהבים. בשנת 2000 העמותה התאגדה כעמותה רשומה ללא מטרות רווח, והציבה לעצמה מספר מטרות עיקריות, בהן פיתוח תרבות השירה האופראית בישראל על ידי הכשרה מקצועית ואינטנסיבית לאמנים הישראלים, בעזרתם של מורים מקצוענים מהשורה הראשונה בעולם האופרה, וחשיפת הקהל הישראלי לעולם האופרה באמצעות הסדנה הבינלאומיות לאופרה המתקיימות מדי שנה בישראל, בחודשי הקיץ.

עם סיום לימודי האקדמיה, זמרי אופרה רבים מחפשים לעצמם במה. האפשרויות בארץ מצומצמות מאוד, ורבים מהם נאלצים לנסוע אל מחוץ לישראל על מנת להמשיך ולהתפתח. בעבר, נמנע מצעירים וצעירות אלה, בעלי כשרון מבטיח, להתקדם באופן התואם את כישוריהם, בעקבות העדר תקציבים עבורם.

העמותה הישראלית לאמנויות האופרה תומכת בזמרים אלה ומאפשרת להם להגיע אל מיטב המורים בעולם, לצורך הכשרתם. תלמידים אלה מפתחים קריירה בינלאומית, ומשתלבים בעולם האופרה בארץ ובחו"ל.

במהלך השנים הצלחנו לטפח דור חדש של זמרי אופרה ישראליים המופיעים כיום בגאווה על במת האופרה הישראלית ועל במות אופרה חשובות בעולם. זמרים ואמנים כמו דניס סדוב, לריסה טטוייב, דן אטינגר, ענת אפרתי, שרון רוסטורף-זמיר, סוזנה פורצקי, גבי שדה, חן רייס, הילה בג'יו, מאיה לחיאני, הילה פחימה, הם רק חלק מהכישרונות שצמחו בסדנת האופרה ובתמיכתה של העמותה הישראלית לאמנויות האופרה.

בעמותה הישראלית לאמנויות האופרה פעילים כיום 8 חברי הנהלה, כולם מתנדבים.

במהלך השנים חילקה העמותה מלגות בסך כולל של למעלה מ- 100,000$ בשנה, לעשרות זמרי אופרה בראשית דרכם. המלגות מוענקות על סמך המלצות מורי הסדנה מהזירה הבין לאומית, העובדים עם הזמרים במהלך חודשי הקיץ.

החל משנת 2003 מנהלת העמותה הישראלית לאמנויות האופרה את הסדנה הבין לאומית לאופרה ומשתתפת במימון הפרויקט.

מלגות הזמרים ממומנות על ידי תרומות בלבד, ומשרדי העמותה פעילים במהלך השנה כולה בגיוס כספים למען ההמשך השוטף של פעילויותיה.

אנו מאמינים כי תרומתה של העמותה הישראלית לאמנויות האופרה היא משמעותית ברמה הקהילתית, החברתית והתרבותית גם יחד.

תרומות לעמותה הישראלית לאמנויות האופרה מוכרות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

למעוניינים לתרום למפעל חשוב זה ולמידע נוסף נא לפנות ל [email protected]