הסדנה הבין לאומית לאופרה, מיסודה של הגב' ג'ואן דורנמן מהמטרופוליטן אופרה בניו יורק וראש עיריית תל אביב מר שלמה (צ׳יץ) להט ז״ל, הינה פרוייקט משותף של עיריית תל אביב-יפו והעמותה הישראלית לאמנויות האופרה. הסדנה פועלת להכשרה וקידום של זמרי אופרה מישראל ומהעולם. במסגרת הסדנה מגיעים ארצה טובי המורים מעולם האופרה ואליהם מצטרפים זמרים ישראלים ובין לאומיים, שמקבלים שעורים, ומשתתפים בכתות אמן, קונצרטים והפקות אופראיות המתקיימות מדי יום.

מטרת הסדנה ללמד ולהכשיר זמרים ישראליים ובין לאומיים באמנות האופרה, בקול ובמשחק, ולהקנות ניסיון בימתי. הסדנה שואפת לטפח דור חדש של זמרים ישראליים אשר יופיעו על בימת האופרה הישראלית ובבתי אופרה ידועים וחשובים בעולם. כיום ניתן למצוא זמרי אופרה בוגרי הסדנה, ישראלים ובין לאומיים, על בימות בתי אופרה ברחבי העולם בהם המטרופוליטן אופרה בניו יורק, לה סקאלה במילנו, האופרה של פאריס ועוד.

מטרה נוספת של הסדנה היא לקרב קהלים חדשים לאמנות האופרה באמצעות כיתות אמן ומופעים הנערכים מדי ערב ואשר נמכרים במחירים עממיים, בכורות ישראליות לאופרות ממיטב הרפרטואר העולמי  ומופעים  פתוחים לקהל הרחב, ללא תשלום.

במהלך השנים הפכה הסדנה הבין לאומית לאופרה לנדבך חשוב בחיי התרבות בארץ, ולראייה הקהל הנפלא והנאמן הגודש את האולמות מדי ערב ומלווה את צמיחתם של האמנים הצעירים לאורך השנים.